Jaka jest najlepsza piżamka basic dla niemowląt?

dziecko w łóżeczku przed snem

Niemowlęta i małe dzieci stanowią grupę bardzo wymagających klientów sklepów i dyskontów odzieżowych. Głównie dlatego, że skóra maluchów jest bardzo wrażliwa, więc potrzebują delikatnych tkanin wysokiej jakości, które dobrze przepuszczają powietrze, lecz jednocześnie zapewniają komfort i optymalną dawkę ciepła. Niemowlęta z powodu źle dobranej piżamki mogą nie spać i marudzić przez całą noc, więc lepiej zawczasu zadbać o idealną garderobę na noc.

Piżama dla niemowlaka na każdy czas

Dzieci, które dopiero przyszły na świat nie mają jeszcze zbyt dobrze wykształconej bariery immunologicznej skóry. W związku z tym piżamki zbyt szorstkie będą podrażniać skórę malucha. Najlepiej zdecydować się na bawełniane piżamki przyjazne skórze: https://mybasic.pl/183-pizamy-i-bielizna. Trzeba pamiętać, że maluchy łatwo się przegrzewają. Jeśli dziecko ma gorący kark lub wystąpią u niego tzw. potówki to znak, że w danej piżamce jest mu za gorąco. Latem niemowlak może spokojnie sypiać w samej pieluszce oraz piżamce w formie lekkiego body. Na zimę polecane są piżamki frotte zapewniające ciepło. Trzeba wówczas chronić także stópki malucha, więc piżama dla niemowlaka w postaci przytulnego, zapinanego szczelnie pajacyka będzie odpowiednia. Można także zdecydować się na rożek lub otulacz.

Piżamy dla niemowląt w różnych kolorach – gdzie kupować?

Na rynku są łatwo dostępne piżamy dla niemowląt w różnych kolorach. Można kupować je np. przez Internet, gdzie wybór jest naprawdę ogromny. Jednakże, dbając o potrzeby własnego dziecka, lepiej pójść do stacjonarnego sklepu, gdzie można osobiście dotknąć materiału i sprawdzić, czy pizama dla niemowlaka jest rzeczywiście miła w dotyku, oraz delikatna. W sklepach wysyłkowych może się zdarzyć, że towar nie będzie do końca zgodny z opisem, chyba że jest to zaufany sklep, który cieszy się pozytywnymi rekomendacjami klientów.

Jaka powinna być odpowiednia piżamka basic dla niemowląt?

Piżamka to strój, który powinien być jak najbardziej swobodny, łatwy do założenia i niekrępujący ruchów dziecka podczas nocnego odpoczynku. Dla wielu rodziców doskonałym wyborem jest piżamka basic dla niemowląt, która jest praktyczna i uniwersalna. Zazwyczaj tego typu piżamy dla niemowlaka opierają się na nieskomplikowanych wzorach i fasonach, gdyż chodzi tu przede wszystkim o wygodę.