Kiedy dziecko powinno odzwyczaić się od pieluch…

W życiu każdej rodziny przychodzi taki moment, kiedy jej najmłodszy członek powinien zacząć uczyć się załatwiać do nocniczka. Trzeba o tym pomyśleć już na jakiś czas przed rozpoczęciem odzwyczajania dziecka od pieluch.

Jaki nocnik kupić?

Wielu rodziców zapomina, że nocnik to ważny przedmiot w życiu ich małego dziecka. Ma on charakter użytkowy i trzeba jakoś przyzwyczaić malucha do korzystania z niego. Dlatego właśnie nocnik dla dziecka powinien podobać się przede wszystkim swojemu użytkownikowi.

Warto więc udać się na zakupy wraz z maluchem i pozwolić mu pokazać, które nocniki najbardziej mu się podobają, po czym dokonać odpowiedniego wyboru.

Nie dla każdego nocnik interaktywny

Dzisiaj – aby przekonać dziecko do korzystania z nocnika – wielu rodziców decyduje się na zakup np. nocnika interaktywnego, który gra różne melodyjki. Wbrew pozorom nie każdemu dziecku podoba się takie rozwiązanie.

Maluch też nie powie jeszcze sam, jakie kolory mu się podobają, stąd pomysł na wspólne zakupy nocnika.

Warto też zwrócić uwagę, że nocnik dla chłopca może różnić się od nocnika dla dziewczynki nie tylko barwami, ale i kształtem.

Aby przekonać dziecko do korzystania z nocnika, trzeba zadbać o to, aby był on wygodny dla konkretnego dziecka. Wszelki dyskomfort może po prostu wydłużyć proces odzwyczajania dziecka od pieluch.