Moonie – usypianie malucha już nie jest takie trudne

Moonie

Każdy rodzic wie, że usypianie dziecka nie należy do prostych rzeczy. Technologia na szczęście idzie do przodu także i w tej branży, dzięki czemu to zadanie nie jest już takie trudne jak było kiedy. Miś Moonie to doskonała pomoc w usypianiu malucha, która wykorzystuje nagrania naturalnych szumów, takich jakie dziecko słyszy będąc jeszcze w brzuchu mamy. Oprócz tej funkcji, miś posiada również inne. Może być także wyposażony w lampkę nocną oraz specjalne nagrania kołysanek.

Dlaczego właśnie szumy?

Miś wyposażony jest w odgłosy szumów, które pozwalają dzieciom na szybsze wyciszenia, a w konsekwencji sprawniejsze zaśnięcie. Codzienne hałasy nie są wtedy już problemem. Wszystko dzięki dźwiękom o niskich częstotliwościach, czyli szumach różowych – dokładnie takich jakie słyszy dziecko będąc jeszcze w brzuchu mamy. Moc akustyczna wysokich częstotliwości opada, co skutkuje bezpieczeństwem dla malucha, a także rodzica, ponieważ takie szumy są prawie niesłyszalne dla osób dorosłych. Trzeba dodać, że to naturalnie nagrane szumy, a nie wygenerowane przez komputer. Szumy fal morskich czy dźwięki strumyka w lesie pomagają wygłuszyć otoczenie.

Moonie

Dodatkowe funkcje

Miś Moonie ma także inne przydatne funkcje, które pozwolą maluchowi na lepsze wyciszenie. Takim dodatkiem jest na przykład lampka nocna,, która włącza się wraz z szumem gdy dziecko zaczyna płakać.Taki czujnik płaczu pomoże rodzicowi w opiece nad maluchem. Moonie wyposażony jest również w funkcję czuwania. Płacz dziecka uruchamia szum na następne 30 minut, dzięki czemu maluch może ponownie się wyciszyć i zasnąć, bez ingerencji rodzica.