Trzy kroki do idealnego łóżeczka

Najbliższe otoczenie malucha ma ogromne znaczenie dla jego prawidłowego rozwijania się. Zmianom będzie ulegać zarówno jego ciało, jak i umysł, dlatego tak ważne jest zapewnienie malcowi najwyższego komfortu i odpowiedniej płaszczyzny do takiego rozwoju. Jeden z najważniejszych elementów dziecięcego otoczenia jest miejsce, w którym będzie spało – czynność ta, zwłaszcza w pierwszych dnia jego życia pochłaniać będzie większość doby maluszka.

Delikatny dotyk

To, czego potrzebuje skóra noworodka to przyjemny, nie drażniący dotyk. Zapewni mu to jedynie niemowlęca pościel z najwyższej jakości materiału. Należy do niego bawełna – naturalna tkanina która jest najbezpieczniejsza w kontakcie z wrażliwą skórą.

Atrakcyjne otoczenie

Z każdym dniem wzrok noworodka się polepsza. Już zaledwie kilka dni po urodzeniu zaczyna dostrzegać kontrastowe barwy i kształty. Prędko nabierze ochoty na zapoznawanie się z otoczeniem, a uatrakcyjni mu to odpowiednie otoczenie. Przyda się więc wyraźny wzór na pościeli niemowlęcej, jak i kolorowe zabawki nad łóżeczkiem.

Dobra organizacja

Dużym ułatwieniem będzie posiadanie wszystkich niezbędnych akcesoriów w jednym miejscu, warto zatem wyposażyć się w przybornik do łóżeczka, dzięki któremu będzie się miało wszelkie przedmioty na wyciągnięcie ręki. Może mieć ten sam wzór co niemowlęca pościel, a może całkowicie odbiegać swoim designem od reszty.