Gadżet dla niemowląt, który przydaje się już w ciąży

poduszka do karmienia

Większość rzeczy używanych przez niemowlęta, mimo że wykonana starannie, ma dosyć krótki żywot. Dzieci po prostu bardzo szybko rosną i to, co sprawdzało się w jednym tygodniu, w następnym może być już zupełnie nieprzydatne. Jest jednak pewien gadżet, który nie dość, że może być używany przez niemowlęta bardzo długo, to pełni bardzo użyteczną funkcję, gdy kobieta jest jeszcze w ciąży. Tym gadżetem jest poduszka do karmienia niemowląt.

Poduszka do karmienia — dla dzieci

Poduszka w kształcie rogala bardzo ułatwia karmienie niemowląt piersią. Dzięki odpowiedniemu kształtowi daje solidne podparcie ułatwiające wygodne trzymanie niemowlęcia. Osesek jest bliżej piersi, nie trzeba mu przytrzymywać główki, a mama może siedzieć prosto, bez obciążania kręgosłupa. Później poduszka do karmienia może służyć do zabawy i jako pomoc przy nauce raczkowania. Mniejsze niemowlęta można w niej położyć — nie będą miały jak się wyturlać — poduszka może więc działać jak mały leżaczek.

Poduszka do karmienia — dla mamy

Poduszkę do karmienia możne też wykorzystywać jako rogala do spania. Wiele kobiet w ciąży skarży się na bezsenność. Jedną z przyczyn jest uciskający brzuch i niemożność znalezienia odpowiedniej pozycji do snu. Poduszka przylega do talii i brzucha stanowiąc dla niego dodatkowe podparcie umożliwiające wygodny sen.