Jak wybrać pierwszy ręcznik dla niemowlaka?

ręcznik dla niemowlaka

Każdy rodzic wie, że przy niemowlaku należy być odpowiednio przygotowanym. Zauważyć można to szczególnie na forach dyskusyjnych czy mediach społecznościowych, gdzie często i gęsto padają pytania o akcesoria dla dziecka czy opinie o poszczególnych rzeczach. Nie inaczej sprawa wygląda w kwestii doboru właściwego ręcznika.

Ręcznik dla niemowlaka

ręcznik dla niemowlakaChcąc wybrać najlepszy, musimy mieć świadomość kilku istotnych spraw. Przede wszystkim ręczniki dla niemowląt (https://www.trilli.pl/recznik-z-kapturkiem-c-10_16.html) różnią się od standardowych przeznaczonych dla starszych dzieci i dorosłych. Kupując ręcznik powinniśmy zdecydować się na zakup nieco większego. Wynika to głównie z tego, że dzieci bardzo szybko rosną. Natomiast rozmiar ręcznika powinien być na tyle duży, aby bezproblemowo owinąć naszego maluszka z każdej strony. Musimy pamiętać bowiem, iż pełni on nie tylko funkcję osuszającą, ale także ochronną. Niemowlak szybko traci ciepło, zwłaszcza po wyjęciu z kąpieli. Dodatkowo ręcznik powinien być wykonany z odpowiedniego materiału. Najbardziej rekomendowanym jest bawełna frotte, która posiada właściwości wchłaniania wilgoci.

Wygląd – ważna sprawa

Wbrew pozorom dużą wagę przywiązuje się do wyglądu. Intuicyjnie chcemy, aby nasze dziecko otoczone było tylko tym co najlepsze i najpiękniejsze. Całe szczęście wybór wśród ręczników jest ogromny. Przebierać możemy w jednokolorowych modelach, jak zdobionych motywami dziecięcymi. Świetnym pomysłem okażą się także projektowane ręczniki z własnym nadrukiem bądź wyszytym imieniem dziecka.