Kiedy tak naprawdę warto kupić laktator

podwójny laktator elektryczny Ameda MYA JOY

Kompletowanie wyprawki i gadżetów potrzebnych dla dziecka i matki, po pojawieniu się malucha w rodzinie, to zawsze skomplikowany i długi proces. W sklepach dosłownie aż roi się od różnego rodzaju gadżetów – wszystkie są piękne i wydają się być niezwykle pomocne, ale też kosztują niemało. Nawet przydatne rzeczy takie jak laktator, dobrze jest zatem kupić w odpowiednim momencie, aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto.

Laktatory ręczne i elektryczne – kiedy kupić?

Z zakupem laktatora ręcznego dobrze jest tak naprawdę poczekać aż do samego rozwiązania. Może się bowiem okazać, że w ogóle nie będzie potrzebny. Zarówno laktatory ręczne, jak i laktatory elektryczne trochę kosztują – można zatem zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Jeżeli tuż po porodzie okaże się jednak, że laktator jest niezbędny na przykład do pobudzenia laktacji, jeszcze podczas pobytu na oddziale szpitalnym można go wypożyczyć i z niego skorzystać. Jeżeli trzeba będzie mieć go również w domu – dobry laktator dostanie się od ręki w praktycznie każdym sklepie z artykułami dla niemowląt, a także w bardzo wielu aptekach i drogeriach.

Laktator przed porodem

Laktator można natomiast kupić przed porodem wtedy, gdy będzie się chciało z niego skorzystać po to, by odciągać pokarm dla dziecka na zapas. Można to robić właśnie za pomocą laktatora, mleko przelewać do specjalnych butelek z apteki, przechowywać w lodówce lub mrozić. Za pomocą laktatora ręcznego lub elektrycznego, mleko na zapas można odciągnąć w dosłownie kwadrans