Modne pościele dla niemowląt

pościel niemowlęca

Pościel dla niemowląt to bardzo ważny zakup. W tym przypadku oprócz walorów natury estetycznej liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo i praktyczność. Dlatego lepiej unikać pościeli ciężkich i dużych. Kluczowe znaczenie ma też rodzaj zastosowanego materiału. No co więc zwrócić uwagę podczas zakupów?

Poduszka i kołderka dla niemowlaka – jak kupić dobrze?

Warto zainwestować w co najmniej dwa komplety pościeli dla niemowląt, które będą wykorzystywane na przemian. Powinny one spełniać pewne standardy bezpieczeństwa, czyli posiadać stosowne atesty i certyfikaty, które dopuszczają dany produkt do używania przez dzieci. W przypadku niemowląt najlepszym rozwiązaniem wydaje się być pościel wykonana z bawełny organicznej. Sprawdza się ona również dla dzieci ze skłonnością do alergii, bo jest przewiewna i pozwala skórze oddychać. Jednocześnie jest też przyjemna w dotyku. Do produkcji pościeli z bawełny organicznej nie są wykorzystywane pestycydy czy inne środki chemiczne.

Kolory i wzory

W przypadku poszukiwania pościeli dla niemowląt zbędne ozdoby w formie sznurków itd. mogą być dla malucha nawet niebezpieczne. Podobnie jak odstające guziki czy zamki. Wszystkie elementy tego typu powinny być dobrze schowane, aby nie podrażniać delikatnej skóry malucha. Dla małych dzieci przeznaczona jest oczywiście pościel kolorowa. Modne są bajkowe wzory. Ciekawym rozwiązaniem jest dodatkowa pościel przeznaczona do wózka. Może być ona uszyta z materiału minky, który w ostatnim czasie zrobił prawdziwą furorę na rynku tekstyliów dziecięcych. Trzeba jednak uważać w tym przypadku, aby nie trafić na podróbkę, która nie posiada właściwości materiału minky.