Niezastąpiona pomoc dla mam karmiących piersią

podwójny laktator elektryczny Ameda MYA JOY

Bycie mamą to wielka radość, ale także i wyzwanie. Kompletując wyprawkę dla dziecka, kobieta nie powinna zapomnieć także o kupnie kilku rzeczy dla siebie. W wyprawce dla przyszłej mamy nie może zabraknąć laktatora, chociażby takiego jak np. podwójny laktator elektryczny Ameda MYA JOY. Wiele kobiet doceniło i nadal docenia obecność takiego urządzenia w pierwszych kilku miesiącach życia dziecka.

Pomocny laktator

Takie urządzenia, jak podwójny laktator elektryczny Ameda MYA JOY, to niezwykła i nieoceniona pomoc dla kobiet. Wykonany jest w ten sposób, że pozwala na odciągnięcie pokarmu z obydwu piersi naraz, co znacznie skraca czas. Aparat został wyposażony w niezależną regulację siły i szybkości ssani. Pozwala to na ustawienie według własnych potrzeb. Laktator elektryczny – jak sama nazwa wskazuje – działa na prąd, baterię. Nie trzeba używać żądnej dodatkowej siły do odciągnięcia pokarmu. Poręczny, można zawsze go mieć przy sobie – nawet jeżeli mama po kilku miesiącach wraca do pracy.

Kiedy potrzebny jest laktator?

Aby uświadomić, że laktator jest pomocny w wielu sytuacjach, warto tutaj kilka z nich wymienić.

podwójny laktator elektryczny Ameda MYA JOY

Jedna już właściwie została wspomniana – mama kilkumiesięcznego malucha szybko wraca do pracy. Całkiem normalna sytuacja. Mamie na początku (przepisy prawa pracy)przysługuje pora na karmienie. Zamiast tego można to wykorzystać do tego, aby pokarm odciągnąć do butelki przy pomocy laktatora, dzięki czemu laktacja nie zaniknie w szybki sposób.

Laktatory pomocne są również w momencie, kiedy ma się do czynienia z niedoborem pokarmu. Pomaga częste przystawianie dziecka do piersi, a kiedy to nie jest głodne – odciąganie pokarmu przy pomocy laktatora. Każda kropla jest na wagę złota w tym momencie, dlatego warto o nią walczyć.

Tego typu urządzenia są również pomocne, jeżeli kobieta ma do czynienia z wklęsłymi lub płaskimi brodawkami. Jest to problem, który wpłynie przede wszystkim na dziecko. Warto więc popracować nad formowaniem brodawek (chociaż może dla niektórych dziwnie to brzmieć), właśnie przy pomocy laktatora.