Wysokiej jakości szklane butelki dla niemowląt

karmienie dziecka

Narodziny dziecka to bardzo podniosłe wydarzenie w życiu każdej rodziny. Noworodek wymaga specjalnej opieki, trzeba mu poświęcić wiele swojego czasu, ale jest to słodkie poświęcenie, na które każdy rodzic chętnie się godzi. Do opieki nad dzieckiem powinna się przyłączyć cała rodzina, maluszek ma wiele specyficznych potrzeb. I chociaż to mama jest początkowo dla niego największym oparciem, to i ona potrzebuje czasem odpoczynku.

Karmienie dziecka z butelki

Z pewnością każda kobieta chce karmić swoje dziecko mlekiem z piersi, nie zawsze jednak jest taka możliwość. Często też marki odciągają pokarm dla swojego dziecka, tak by mogło ono być też karmione przez innych członków rodziny. Do tego jednak będzie potrzebna odpowiednia butelka na mleko. Najlepszą propozycją są szklane butelki dla niemowląt, są one o wiele praktyczniejsze i trwalsze niż zwykłe plastikowe butelki.

Zalety butelek ze szkła

Szklane butelki dla niemowląt (tutaj) mają wiele zalet, którym warto się bliżej przyjrzeć. Mimo że są one droższą alternatywą dla butelek plastikowych, to zdecydowanie są one o wiele solidniej wykonane. Bez problemu można w nich przetrzymywać ciepłe i zimne mleko, szczelnie zamknięte nie przejdą innymi zapachami z kuchni czy z lodówki. Do tego ich ciężar pozwala na stabilniejszy uchwyt, co przy karmieniu bardzo się przyda.

szklane butelki dla niemowląt

Mycie szklanych butelek

Butelki ze szkła dla niemowląt należy systematycznie i dokładnie myć po każdym użyciu. Potrzebna do tego będzie ciepła woda oraz specjalna szczotka do mycia butelek. Do ich mycia nie powinno się używać żadnych detergentów, bo ich pozostałości mogłyby zaszkodzić dziecku. Szklane butelki niemowlęce można też myć w zmywarce, należy jedynie wcześniej ściągnąć z nich zakrętkę i smoczek. W ten sposób z pewnością będą one sterylne i w pełni bezpieczne dla malucha.