Zawieszki do smoczka – praktyczny gadżet

Producenci smoczków dla dzieci dokładają wszelkich starań, aby były one w pełni bezpieczne, nie wywoływały skutków ubocznych i dobrze spełniały swoją funkcję dziecięcego uspokajacza. Korzystają z niego prawie wszystkie mamy, a szczególnie te, które zaprzestały już karmienia piersią. Co na to maluchy? – Zdecydowanie lubią swoje smoczki i nie przepadają za sytuacjami, gdy się one zagubią.

Jak uchronić smoczek przez zagubieniem?

Smoczek to nieduży gadżet, który bardzo łatwo potrafi się zawieruszyć i zazwyczaj trudno go potem odnaleźć. Nie jest to przyjemna sytuacja ani dla mamy, ani dla maluszka. Tym bardziej że może to zdarzyć się o każdej porze i w każdym miejscu. Jak uniknąć takich przykrych niespodzianek? Wygodnym rozwiązaniem są zawieszki do smoczka. Te praktyczne gadżety skutecznie upilnują smoczek przed przypadkowym zagubieniem się, a nawet celowym wyrzuceniem z wózka podczas spaceru. Pozwolą również uniknąć takich sytuacji jak zabrudzenie, które także przysparza kłopotu rodzicom, ponieważ nie zawsze istnieje możliwość natychmiastowego umycia lub wyparzenia smoczka.

Posiadają one zupełnie nieskomplikowane mechanizmy, dzięki którym można doczepić je jednym końcem do smoczka, a drugim między innymi do ubranka lub innego elementu. Dziecko na pewno nie poradzi sobie z samodzielnym odczepieniem i tym samym smoczek będzie wciąż pod ręką, nawet jeśli maluch będzie starał się usilnie odrzucić go w inne miejsce. Takie rozwiązanie sprawdzi się w każdej sytuacji, gdy maluch odbywa większe lub mniejsze wyprawy, choćby na spacer w wózku, zakupy z mamą w nosidełku lub w czasie podróży samochodem.

Bezpieczne materiały i różnorodne fasony

Zawieszka do smoczka może mieć bardzo różnorodną formę. Zazwyczaj są to praktyczne łańcuszki, na które nawleczone są różnego rodzaju kolorowe elementy, ale może to być także ulubiony pluszak, np. kotek, rybka czy krokodyl. Konstrukcja została pomyślana tak, aby była w pełni bezpieczna dla dziecka i pełniła również funkcję praktycznej zabawki. Poszczególne elementy wykonane są z ekologicznych i pozbawionych szkodliwych substancji tworzyw, np. organicznej bawełny lub silikonu.

Dostępne są one także w bardzo różnorodnej kolorystyce. Często to wyjątkowe i piękne rękodzieło, które jest oryginalną dekoracją torby czy wózka. Z powodzeniem więc można dobrać je nie tylko pod względem kolorystycznym, ale również stylistycznym. Mogą mieć również formę gryzaka, trzeba tylko wybrać zawieszkę wykonaną z odpowiednich materiałów. Są również łatwe do utrzymania w czystości.