Butelki jednorazowego użytku do karmienia – dlaczego warto je kupić?

zestaw jednorazowych butelek do karmienia

Jednorazowe butelki pomagają w karmieniu noworodków i niemowląt, zapewniając maksymalną wygodę i higienę. Mogą służyć do siary oraz mleka.

Butelki do karmienia jednorazowego użytku – opis produktu

Karmienie może odbywać się nie tylko z użyciem butelek wielorazowych – alternatywa to butelki jednorazowego użytku do karmienia, które doskonale nadają się również do przechowywania i przenoszenia odciągniętego pokarmu.

W sprzedaży oferowane są głównie jako zestaw jednorazowych butelek do karmienia zawierający kilka sztuk butelek. Dostępne są różne pojemności, dzięki czemu można dopasować je indywidualnie do poziomu laktacji.

Zalety jednorazowych butelek do karmienia

Wśród zalet zakupu zestawu jednorazowych butelek do karmienia znajdują się między innymi:
– komfort – wygodne zbieranie, magazynowanie, przenoszenie i podawanie pokarmu
– możliwość korzystania z butelek bezpośrednio po wyjęciu z opakowania
– różne pojemności butelek do wyboru
– oszczędność czasu związana z karmieniem
– wyższy poziom higieny
– łatwe odmierzanie porcji – na butelkach umieszczane są podziałki.

zestaw jednorazowych butelek do karmienia

Jak korzystać z butelek jednorazowego użytku do karmienia?

W pierwszej kolejności należy dobrać zestaw butelek do karmienia jednorazowego użytku o odpowiedniej pojemności. Wybierając butelki, warto zwrócić uwagę na dodatki, z jakimi współpracują – laktatory, smoczki. Tutaj można znaleźć więcej szczegółów.

Aby odciągnąć pokarm do butelki jednorazowego użytku do karmienia, najłatwiej zastosować laktator. Potem butelka może być przechowana w lodówce lub zamrażarce. Pokarm w butelkach może być też dodatkowo pasteryzowany. Przed podaniem na butelkę wystarczy nałożyć smoczek do karmienia – dzięki temu nie trzeba przelewać go do innej butelki.