Z jakiego materiału wybrać jednorazowe butelki do karmienia?

jednorazowe butelki do karmienia

Aby wybrać bezpieczne jednorazowe butelki do karmienia, warto zwrócić uwagę w szczególności na materiał, z którego są one wykonane. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się butelki plastikowe i silikonowe. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest dokonać udanego zakupu.

Jednorazowe butelki do karmienia wykonane z plastiku

Plastikowe butelki jednorazowe do karmienia są tanie, lekkie i znacznie odporniejsze na upadek niż konkurencyjne butelki wykonane ze szkła. Plastikowe butelki bez żadnego większego problemu będzie można podać starszym niemowlętom bez ryzyka stłuczenia i przypadkowego skaleczenia. Po jednorazowe butelki plastikowe powinny sięgnąć ci rodzice, którzy chcą nauczyć dzieci samodzielnego picia mleka. Wybierając butelki plastikowe warto upewnić się, czy nie mają one w swoim składzie BPA. Mowa tutaj oczywiście o bisfenolu, który niestety może przeniknąć do spożywanego pokarmu.

jednorazowe butelki do karmienia

Praktyczne i niezawodne butelki silikonowe

Nieco droższym rozwiązaniem są silikonowe butelki jednorazowe do karmienia, które w całości wykonane są z elastycznego tworzywa. Silikonowe butelki są bardzo lekkie, poręczne i co najważniejsze umożliwiają bardzo wygodne podanie maluchowi posiłku. Pamiętać należy jedynie o tym, że za mocne ściśnięcie butelki jednorazowej do karmienia może niestety doprowadzić do zadławienia. Silikonowe butelki najlepiej sprawdzą się do karmienia mlekiem albo innymi, mniej gęstymi pokarmami. Przy kaszkach warto skorzystać z pomocy plastikowych butelek. Najwygodniejszym rozwiązaniem są oczywiście butelki, które posiadają praktyczną podziałkę. Nadprogramowa ilość mleka może powodować nadmierne przybieranie na wadze, dlatego też warto wspierać się nadrukowaną miarką przy dawkowaniu mleka.