Śpiworek niemowlęcy, na co zwracać uwagę przy zakupie?

Każdy rodzic pragnie zapewnić swoim pociechom maksimum bezpieczeństwa i  wygody, dlatego śpiworek niemowlęcy jest ostatnio tak bardzo popularny. Jest to niezbędny gadżet w wyposażeniu garderoby niemowląt. Sprawdzi się zarówno u 2- miesięcznych jak i 3-letnich dzieci. Śpiworek niemowlęcy stosowany jest w celu zapewnienia spokojnego i bezpiecznego snu naszej pociechy. Jego kształt zabezpiecza dziecko  podczas snu, aby nie było w stanie nakryć sobie  główki, chroni przed chłodem oraz otula ciasno, dzięki czemu szczególnie małe niemowlaki są spokojniejsze. Wybór śpiworków, jak również jego zastosowanie  jest ogromne. Można je użyć w wózku podczas spaceru, w podróży w foteliku samochodowym, jaki i w łóżeczko dziecięcym.

Jakie są rodzaje śpiworków?

Na rynku jest bardzo duży wybór śpiworków niemowlęcych. Zanim zdecydujemy się na konkretny model musimy się zastanowić, jakie będzie jego przeznaczenie. Czy zależy nam na śpiworkach na lato, które będą przewiewne i będą chronić niemowlę przed przegrzaniem, czy na zimę, aby zapewnić  odpowiednią temperaturę dziecku podczas snu, szczególnie, jeśli często się wierci i rozkopuje.

Śpiworki  niemowlęce na lato powinny być  wykonane z przewiewnej tkaniny bawełnianej lub bambusowej, która uchroni nasze dziecko przed alergią oraz materiał powinien być miękki i przyjemny w dotyku. Natomiast  na zimę powinien być wykonany z tkaniny, która zapewni ciepło niemowlęciu, ale nie dopuści do przegrzania. Materiały wykorzystane do ich produkcji powinny być naturalne, by zapewnić skórze dziecka swobodne oddychanie.

Jeśli chcemy użyć śpiworków podczas spaceru czy podroży to musimy zwrócić uwagę, aby śpiworki te posiadały  otwory na pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz suwak z przodu.

Śpiworek niemowlęcy dobieramy również w zależności od wieku dziecka i  jego wzrostu – https://szumisie.pl/wyprawka-dla-maluszka/spiworki/. Rozmiary dzieli się na przedziały 0-6, 6-18 i 18-36 miesięcy. Nie może być on ani  za mały, gdyż będzie  krepować ruchy niemowlęcia, ani za duży, ponieważ dziecko może wpaść do środka, gdy zacznie kopać nóżkami. Można zdecydować także czy ma być on z rękawkami, czy bez oraz czy ma posiadać nogawki. Ważne jest też, aby posiadał on bezpieczne zapięcie, które dodatkowo nie będzie uwierać dziecka.

Dlaczego śpiworki niemowlęce są dobrym wyborem?

Śpiworki niemowlęce zyskują  coraz większą popularność. Nie dziwi to nikogo, kto wypróbował osobiście ten gadżet  w opiece nad swoim dzieckiem. Ułatwia on życie zarówno dzieciom jak i rodzicom, gdyż oprócz tego, iż  doskonale zastępuje kilka przedmiotów tj. np. kocyk, kołderka, zapewni naszemu niemowlęciu poczucie bezpieczeństwa. W lecie delikatnie otula, a w zimie utrzymuje odpowiednia temperaturę w zależności od otoczenia oraz chroni przed przewianiem. Produkt ten możemy dobrać też indywidualnie  do preferencji dziecka wybierając np. wzór ulubionych postaci z bajek.

Dlatego jeśli chcemy ułatwić sobie opiekę nad niemowlęciem, a jednocześnie zapewnić mu zdrowy i spokojny sen, warto zainwestować w śpiworek niemowlęcy.