Jak wybrać doskonały prezent dla noworodka?

Pojawienie się dziecka w rodzinie lub wśród znajomych to powód do radości, który warto odpowiednio uczcić. Odwiedziny u malucha to świetna okazja, by pogratulować świeżo upieczonym rodzicom i wręczyć prezent dla noworodka. Półki sklepowe są pełne akcesoriów niemowlęcych i innych produktów odpowiednich na taką okazję. Co wybrać by podarunek był trafiony? 

Jakie prezenty dla noworodka?

Wybierając podarunek dla tak małego dziecka, trzeba zdać się na własną intuicją lub gust młodej mamy. Maluszek jest na świecie od niedawna, nie znamy jeszcze jego preferencji, nie wiemy, co mu się spodoba i czym lubi się bawić. Istnieje jednak szereg produktów uznawanych za niezbędniki w opiece nad noworodkiem. Każdy z nich może stać się prezentem, zwłaszcza wersja w jakości premium. 

Praktyczny prezent dla noworodka

Decydując się na wybór prezentu dla noworodka – szumisie.pl/prezenty-dla-noworodka/, który będzie praktyczną pomocą w opiece nad nim, warto zorientować się co rzeczywiście może się przydać. Można w tym celu dyskretnie podpytać osobę bliską rodzinie lub jednego z rodziców. Szkoda by było, by podarunek zamiast uśmiechu wywołał zmieszanie jako kolejna taka sama rzecz. W roli praktycznych prezentów świetnie sprawdzą się:

  • smoczek i zawieszka do niego
  • termometr dotykowy
  • otulacz
  • ręcznik z kapturkiem
  • buciki niechodki
  • zestaw do pielęgnacji

Istnieją także takie akcesoria niemowlęce, które będą przydatne w każdej ilości, nawet jeśli świeży rodzice jeszcze o tym nie wiedzą. Należą do nich jednorazowe pieluszki czy kocyki. Pieluszki można podarować w formie fantazyjnych konstrukcji, układających się np. w kształt tortu lub dziecięcego wózka. Z pewnością się nie zmarnują, a ciekawy kształt może zaskoczyć.

Prezent dla noworodka personalizowany

Prezenty dla noworodka z personalizacją mają zadatki, by w przyszłości stać się sentymentalnymi pamiątkami. Mogą być to akcesoria niemowlęce, które początkowo znajdą praktyczne zastosowanie, np. haftowany śliniaczek albo bodziak ze spersonalizowanym nadrukiem. Mogą to być również gadżety o typowo pamiątkowym charakterze jak grawerowana łyżeczka lub srebrny smoczek ze schowkiem na pierwszy ząbek. 

Prezent dla noworodka handmade

Osoby uzdolnione manualnie lub artystycznie mogą pokusić się o własnoręczne wykonanie prezentu dla noworodka. Samodzielnie wydziergany na drutach kocyk, starannie uszyta część niemowlęcej garderoby czy pamiątkowa metryczka mogą dać wiele radości i zostać szczególnie docenione. Osoby, które nie chcą zdawać się na własne umiejętności, mogą zamówić ręczne wykonanie pożądanych przedmiotów.

Rozwijające zabawki niemowlęce

Rozważając prezent dla noworodka, nie wolno zapomnieć o zabawkach. Wprawdzie takie maluchy nie potrafią się jeszcze aktywnie bawić, ale z pewnością wkrótce zainteresują się ruchomymi elementami karuzeli nad łóżeczkiem, ciekawą grzechotką lub gryzakiem czy obrazkami w kontrastowych książeczkach. Warte rozważenia są także szumiące zabawki, które co prawda nie mają walorów edukacyjnych i nie zapewnią dziecku rozrywki, ale świetnie wyciszają i pomagają w usypianiu.

Doskonały prezent dla noworodka można znaleźć właściwie w każdym przedziale cenowym. Wybór zależy więc jedynie od preferencji obdarowującego, choć warto również zapytać rodziców, jaki prezent by ich ucieszył.