Nosidełko dla dziecka – wygodna alternatywa dla wózka?

Transport dziecka to jedna z ważniejszych czynności, z którymi przyjdzie się zmierzyć każdemu rodzicowi. Zwykle decydujemy się na wózek, który choć odciąża kręgosłup, bywa kłopotliwy w przemieszczaniu się i niezbyt wygodny dla dziecka. W wielu przypadkach korzystniejszy może okazać się wybór nosidełka dziecięcego. Dlaczego warto spróbować tego rozwiązania?

Zalety nosidełka w przypadku dziecka

Nosidełko dla dziecka ma wiele korzyści zarówno dla niemowlęcia, jak i dla dorosłego. Maluszkowi zapewnia bliskość rodzica, a tym samym poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Noworodek, który stale znajduje się na piersi mamy czy taty, jest mniej płaczliwy i lepiej znosi niedogodności podróży. Udowodniono także, że noszone dzieci łagodniej przechodzą np. ząbkowanie. Co więcej, nosidełko jest także w pełni bezpieczne dla zdrowia noworodka – na wczesnym etapie jest nawet lepsze niż wózek, ponieważ umożliwia dziecku zachowanie naturalnej pozycji z lekko zaokrąglonymi pleckami.

Jakie korzyści z nosidła dla dorosłego?

ergonomiczne nosidełko niemowlęceNoszenie dziecka w specjalnie do tego przeznaczonym nosidle jest wygodne także dla rodzica. W przeciwieństwie do wózka nosidełko nie utrudnia poruszania się po mieście, a także podróży komunikacją publiczną. Jest też znacznie wygodniejsze niż dźwiganie dziecka na rękach – po pierwsze, rozkłada jego ciężar na różne partie ciała i nie obciąża tak kręgosłupa, a po drugie, zostawia do dyspozycji wolne ręce, gwarantując tym samym większą wygodę. Odpowiednio dobrane nosidełko dla dziecka nie wbija się w ramiona, a gwarantuje pełnię komfortu nawet przy wielogodzinnym użytkowaniu. Zapewnia wygodę i bezpieczeństwo zarówno maluszkowi, jak i rodzicowi – ważne, żeby pochodziło od sprawdzonego producenta i było dobrze dobrane do wieku i wagi dziecka, które ma być w nim transportowane przez dorosłego.